Únor 2010

Záznam ze sanitky, která vezla Jacksona

26. února 2010 v 19:44 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Záznam ze sanitky, která vezla Jacksona


Michael Jackson
Na veřejnost se dostal záznam hovoru posádky sanitky, která 25. června zasahovala při srdečním kolapsu zpěváka Michaela Jacksona (†50).
Jeho doktor Conrad Murray (56) tvrdí, že král popu v době příjezdu ambulance ještě žil, ale nahrávka ho usvědčuje z omylu či dokonce ze lži. Jackson byl v tu chvíli už mrtev. Přepis hovoru to dokazuje.
Medik: "Pacientem je zpěvák Michael Jackson. Nelze nahmatat puls, pacient nedýchá, nijak nereaguje."
Nemocnice: "Zkusili jste resuscitaci?"
Medik: "Ano, pokus o oživení byl neúspěšný. Jedeme k vám, měli bychom tam být asi za pět minut. Udělali jsme, co se dalo, ale nevypadá to dobře. Nevypadá to dobře."

Zde si můžete záznam poslechnout:
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/video/article300101.ece?vxSiteId=0bc72527-aa8e-4487-a5e8-94aae448c9dd&vxChannel=Sun%20Exclusive&vxClipId=1347_SUN42756&vxBitrate=300

You Were There

15. února 2010 v 12:29 ♥ Videa s MJ
Tohle video má hodně do sebe. U tohoto videa nejdou zadržet slzy.
♥ Bože miluju tě Michaeli.♥

Michael Jackson zpívá ze záhrobí v nové We Are The World

12. února 2010 v 19:12 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Michael Jackson zpívá ze záhrobí v nové We Are The World

V nové verzi písničky We Are The World zní i hlas loni zesnulého Michaela Jacksona. Těsně před premiérou skladby na zahajovacím ceremoniálu zimních olympijských her ve Vancouveru to serveru aceshowbiz.com řekli Lionel Richie a producent nově natočené skladby Quincy Jones.
Michael Jackson
Richie je spolu s Jacksonem autorem původní verze písně, Jones je jejím producentem. Originální provedení skladby bylo natočeno 28. ledna 1985, podílelo se na něm 45 vokalistů a výtěžek z prodeje šel na pomoc hladovějící Africe. Před několika dny nahrálo novou verzi více než osmdesát současných hudebních hvězd. Výtěžek z prodeje singlu půjde na pomoc zemětřesení postiženému Haiti.
Podle slov Lionela Richieho zazní hlas Michaela Jacksona vedle hlasu jeho sestry Janet. Oba se společně rovněž objeví v doprovodném videoklipu. Janet uvedla, že nápad zařadit bratra do písně měly spolu s matkou Katherine.
Podle informace hudební stanice MTV vznikl k písničce 3D videoklip, který měl rovněž premiéru včera. Zatímco původní verzi skladby otevřel svým zpěvem Lionel Richie, novou zahajuje patnáctiletý zpěvák Justin Bieber. Kromě něho v ní zpívají Wyclef Jean, Jason Mraz, Miley Cyrus, Carlos Santana, Barbra Streisand, Snoop Dogg, Brian Wilson a další.

Lisa Marie Presley: Mluvila jsem s duchem Michaela Jacksona

12. února 2010 v 19:10 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Lisa Marie Presley: Mluvila jsem s duchem Michaela Jacksona

LOS ANGELES Lisa Marie Presley navštívila spiritistu. Měla jediný cíl, spojit se s duchem svého zesnulého exmanžela - s duchem Michaela Jacksona. A seance to prý byla nadmíru úspěšná. Popový král se dostavil a se svou bývalou ženou se smířil. Prý ji poprosil o odpuštění.
Spolu s Lisou Marií přišla ke spiritistovi třiapadesátiletá maskérka Karen Fay, která dělala Jacksonovi make-up před veřejným vystupováním. Ona také o seanci promluvila s novináři.

"Zdá se, že se zrovna snaží kontaktovat lidi, které potkával v životě, a prosí je o odpuštění. Michael celou seanci strávil tím, že nám vysvětloval své omyly a chtěl, abychom mu odpustily. Vypadal nevyrovnaně. Ale s Lisou byl žoviálnější. Pak se spiritista otočil na mě a řekl jako Michael: Starala ses o mě skvěle, omlouvám se, že jsem ti tak ublížil. Pak mi ještě řekl, že mě měl víc poslouchat. To mě zasáhlo," prohlásila Fay.

Ta také tvrdí, že nemohl spiritista fabulovat, protože zatímco o Lise Marii věděl, že je Jacksonovou exmanželkou, o ní samotné nevěděl vůbec nic.

Lisa Marie byla Jacksonovou manželkou osmnáct měsíců. Brali se v roce 1994.

Jacksonova lékaře propustili na kauci. Soud ho čeká v dubnu

11. února 2010 v 16:17 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Jacksonova lékaře propustili na kauci. Soud ho čeká v dubnu

Conrad Murray, Jacksonův osobní lékař
Kauce byla stanovena na 75 tisíc dolarů (asi 1,43 milionu korun). Murray se musí vrátit před soud k dalšímu slyšení, které se bude konat v dubnu. Obviněnému hrozí až čtyři roky vězení, oznámila agentura AP.

Slyšení v dubnu

Murray svou vinu popřel a jeho obhájce Ed Chernoff slíbil, že se budou "bít jako lvi". Soudce Keith Schwartz nařídil Murrayovi, aby odevzdal svůj pas, a řekl mu, že smí cestovat po území Spojených států, ale ne do zahraničí. Žaloba naznačila, že by se Murray mohl pokusit uprchnout do své rodné Granady nebo na Trinidad, kde žil v dětství.

Dubnové slyšení, které bude v podstatě "malým procesem", odkryje důkazy, které žaloba hodlá předložit, aby prokázala, že se Murray dopustil "hrubé nedbalosti". Podle obžaloby Murray jednal "bez náležité obezřetnosti, protizákonně, ale bez zločinného úmyslu".

Pitevní zpráva: zpěvák zemřel na akutní otravu

Jackson zemřel loni v červnu a jeho smrt podle výsledků vyšetřování způsobilo smrtelné množství léku propofol, který mu Murray podal. Přípravek naordinoval zpěvákovi spolu s dalšími dvěma sedativy, aby mu pomohl překonat nespavost. Dávka ale byla příliš silná a zpěvákovo srdce se zastavilo.

Podívejte se na reportáž z 22. listopadu, kdy se dražila část pozůstalosti po Králi popu:

V pitevní zprávě koronera z Los Angeles, jež byla dnes zveřejněna, se uvádí, že Jackson zemřel na "akutní otravu propofolem"; měl v sobě dávku, jež se používá pro anestezii při velkých operacích.

Zpěvák měl na těle, hlavně pak na hrudi, břichu, obličeji a pažích světlé skvrny svědčící o kožní nemoci zvané vitiligo. Jacksonovo tělo bylo pokryto malými škrábanci na nose, kolenou, ramenech, krku, zápěstí a za oběma ušima. Měl tmavé tetování blízko obočí a malé růžové tetování u rtů. Vážil 61,5 kilogramu a měřil 175 centimetrů.

V Jacksonově pokoji nebyl žádný z doporučený monitorovacích nebo resuscitačních přístrojů. Na křesle byla nalezena uzavřená láhev s močí, vedle ležela krabice s jednorázovými injekčními jehlami, prázdné plechovky od džusu a kyslíková bomba.

Je to vrah Michaela Jacksona? Policie obvinila lékaře Conrad Murray, Jacksonův osobní lékař

11. února 2010 v 16:16 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Je to vrah Michaela Jacksona? Policie obvinila lékaře

Conrad Murray, Jacksonův osobní lékař
Policisté muže obvinili z neúmyslného zabití krále popu.

Proti bývalému osobnímu lékaři popového zpěváka Michaela Jacksona Conradu Murrayovi bylo v pondělí vzneseno formální obvinění z neúmyslného zabití. Murrayovi hrozí až čtyři roky za mřížemi.

Murray od počátku tvrdí, že Jacksonovi nepodal nic, co by ho mohlo ohrozit na životě. Podle prohlášení obhájce Eda Chernoffa se Murray necítí vinen. "Složíme kauci, odmítneme vinu a budeme se bít jako lvi," reagoval na obvinění Chernoff. Podle obžaloby Murray jednal "bez náležité obezřetnosti, protizákonně, ale bez zločinného úmyslu".

Houstonský lékař získal lék legálně a ani jeho podání není trestné. Vyšetřovatelé museli vyslechnout deset medicínských expertů, aby zjistili hranici, za níž už nakládání s propofolem ohrožuje život, a tudíž je trestné.

Murray týden váhal, než se rozhodl vydat se spravedlnosti, a prostřednictvím svých advokátů jednal o podmínkách. Chtěl se vyhnout potupnému představení před davy novinářů, kdy by byl eskortován s želízky na rukou.

Lékař byl posledním, kdo Jacksona viděl

Conrad Murray je posledním, kdo viděl Michaela Jacksona naživu. Ten zemřel 25. června 2009 ve věku nedožitých 51 let na předávkování lékem Propofol, který zpěvák bral na nespavost. Dávka ale byla příliš silná a zpěvákovo srdce se zastavilo.

Podívejte se na reportáž z pohřbu krále popu Michaela Jacksona:

Lék mu údajně Murray podával opakovaně od loňského května, kdy se stal jeho osobním lékařem.

Doktor Murray, který má svou kardiologickou ordinaci v Houstonu v Texasu, jakékoli pochybení odmítá.

Američtí policisté ukončili vyšetřování smrti Michaela Jacksona na počátku ledna. Už tehdy média avizovala, že si obvinění zřejmě vyslechne zpěvákův lékař

Vyšetřování smrti Krále popu skončilo. Odnese to lékař

11. února 2010 v 16:15 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Vyšetřování smrti Krále popu skončilo. Odnese to lékař

Conrad Murray, Jacksonův osobní lékař
Conrad Murray, Jacksonův osobní lékař
Američtí policisté ukončili vyšetřování smrti Michaela Jacksona. Obvinění si nejspíš vyslechne zpěvákův lékař.

Vyšetřování smrti Michaela Jacksona bylo ukončeno a je pravděpodobné, že jeho osobní lékař Conrad Murray, poslední kdo zpěváka viděl na živu, bude obviněn z trestného činu neúmyslného zabití. Informaci uvedl v pátek internetový server Contactmusic.


Detektivové pracující na smrti Michala Jacksona ukončili vyšetřování a případ bude nyní formálně předán okresnímu prokurátorovi Los Angeles. Podle amerického internetového serveru TMZ, který jako první o smrti Jacksona v červnu minulého roku informoval, mají vyšetřovatelé dost důkazů pro stíhání doktora Conrada Murrayho.

Lékař sice neporušil žádné zákony tím, že zpěvákovi podával lék Propofol, na jehož předávkování zpěvák zemřel, ale mohl by být během několika týdnu obviněn z neúmyslného zabití, vztahujícímu se k hrubé nedbalosti.

Doktor Conrad Murray, proti kterému nebylo hned po smrti Jacksona vzneseno žádné trestní obvinění se vrátil na Armstrong Medical Clinic v Houstonu v Texasu, kde dál léčí pacienty.

Zpěvák Michael Jackson zemřel v červnu roku 2009 ve věku nedožitých 51 let na předávkování silnými léky. Jeho album Thriller je nejprodávanějším albem všech dob.

Jacksonův lékař u soudu: Nezabil jsem ho!

11. února 2010 v 16:13 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Jacksonův lékař u soudu: Nezabil jsem ho!

Osobní lékař Michaela Jacksona Conrad Murray (56) stanul po 8 měsících po smrti krále popu před losangeleským soudem, kde čelí žalobě z neúmyslného zabití. Tvrdí však, že je nevinný. Před 2 dny navíc navštívil Jacksonův hrob.

Soud Conrada Murraye obvinil z neúmyslného zabití, hrozí mu až 4 roky vězení. Jackson zemřel loni v červnu a jeho smrt podle výsledků vyšetřování způsobilo smrtelné množství léku propofol, který mu Murray podal. Přípravek naordinoval zpěvákovi spolu s dalšími dvěma sedativy, aby mu pomohl překonat nespavost. Dávka ale byla příliš silná a zpěvákovo srdce se zastavilo.
Podle prohlášení obhájce Eda Chernoffa se Murray necítí vinen. "Složíme kauci, odmítneme vinu a budeme se bít jako lvi," reagoval na obvinění Chernoff. Podle obžaloby Murray jednal "bez náležité obezřetnosti, protizákonně, ale bez zločinného úmyslu". Soudce mu však teď zakázal předepisování anestetik: "Nechci, abyste pacientům podával uklidňující prostředky," uvedl doslova.

Michael Jackson (†50): Zveřejnili pitevní zprávu

11. února 2010 v 16:12 ♥ Novinky o MJ (také soud)
Král popu Michael Jackson (†50) zemřel loni v červnu

Michael Jackson (†50): Zveřejnili pitevní zprávu


Početné vpichy, jizvy, boční vývod pro moč, pohmožděniny, zlomená žebra, zvětšená prostata... Tak vypadalo tělo Michaela Jacksona (†50), když zemřel.
Poprvé od jeho tragické smrti 25. června 2009 byla zveřejněna obsáhlá pitevní zpráva. Čítá 51 stran. Nechybějí v ní ani skici, na kterých jsou vyznačena všechna zranění, která na těle zpěvák měl. A k jakým závěrům lékaři dospěli?
Anatomické údaje
Výška: 175 cm
Váha: 65 kg
Srdce: 290 g
Mozek: 1380 g
Játra: 1480 g

Příčina smrti
Akutní otrava propofolem, která vedla k zástavě srdce. Látka, jež byla Jacksonovi píchnuta doktorem Conradem Murrayem, smí být aplikována pouze v nemocnici.

Nemoci
Vitiligo (kožní onemocnění, kdy dochází k odumírání buněk tvořících pigment. Projevuje se světlými skvrnami na kůži), zvětšená prostata, polypy na střevech, artróza v počátečním stadiu.

Další nápadnosti
Vpich po injekci na krční žíle, boční vývod pro únik moči, pohmožděniny na hrudníku, zlomená žebra, trhlina v žaludku, umělý nos (chyběla u něj protéza)

Tetování
Obočí, oční víčka, rty...

Jizvy
Na dlaních (2,2 cm), jizva na hlavě (způsobená úrazem při natáčení reklamy v roce 1984), za ušním lalůčkem (1,9 cm), na zápěstí (3 cm), na břiše (1,5 cm), na pravém koleni (1,5 cm), dvě jizvy na krku (8 cm na levé straně a 7,6 cm na pravé), zjizvená kůže na ramenou (průměr asi 10 cm), pooperační jizva v podbřišku (5 cm).

Zveřejnili kompletní pitevní zprávu Michaela Jacksona - Tělo plné ran a vpichů

11. února 2010 v 16:10 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Zveřejnili kompletní pitevní zprávu Michaela Jacksona - Tělo plné ran a vpichůNa těle zpěváka Michaela Jacksona (†50) nalezl koroner celkem 38 ran, z nichž 13 bylo způsobeno injekčním vpichem. Jde o jasný důkaz jeho závislosti na lécích, který byl v pondělí předložen soudu v americkém Los Angeles při zahájení procesu s Jacksonovým lékařem Conradem Murrayem (56). Tomu hrozí až čtyři roky za neúmyslné zabití krále popu předávkováním léky loni 25. června.
První den procesu nebyl dlouhý, ale i tak stačil obžalovanému hodně přitížit. Podle pitevní zprávy měl v sobě Jackson tak silnou dávku anestetika propofol, že by bez problémů uspala pacienta před náročnou operací. Murray tvrdil, že zpěvák propofol léta užíval proti nespavosti. Zkušená lékařka ale u soudu prohlásila, že se s užitím propofolu k podobnému účelu v životě nesetkala. Murray navíc neměl přístroje ke sledování pacientova stavu a nemohl mu dát kyslíkovou masku, protože zásobník kyslíku byl prázdný.
Pitva odhalila, že Jackson měl v době smrti v těle dalších šest sedativ. Jediný bod, který nemohl lékaři přitížit, bylo potvrzení, že Jackson skutečně nosil paruku. Po zaplacení kauce 1,4 milionu korun opustil zjevně nervózní Murray soud, ke kterému se má vrátit 5. dubna. Jacksonova rodina ho mezitím opakovaně označila za vraha.

Foto

6. února 2010 v 10:48 ♥ Fotky s MJ
michael-jackson-72148.jpg
michael-jackson-72089.jpg
michael-jackson-72048.jpg
michael-jackson-71970.jpg
michael-jackson-71969.jpg
michael-jackson-71968.jpg
michael-jackson-71937.jpg
michael-jackson-71774.jpg
michael-jackson-71708.jpg
michael-jackson-71628.jpg
michael-jackson-71627.jpg
michael-jackson-71626.jpg
michael-jackson-71625.jpg
michael-jackson-71624.jpg
michael-jackson-70935.jpg
michael-jackson-70934.jpg
michael-jackson-70839.jpg
michael-jackson-70838.jpg
michael-jackson-70837.jpg
michael-jackson-70836.jpg
michael-jackson-70835.jpg
michael-jackson-70834.jpg
michael-jackson-70833.jpg
michael-jackson-70832.jpg
michael-jackson-70831.jpg
michael-jackson-70830.jpg
michael-jackson-70829.jpg
michael-jackson-70828.jpg
michael-jackson-70827.jpg
michael-jackson-70826.jpg
michael-jackson-70825.jpg
michael-jackson-70823.jpg
michael-jackson-70821.jpg
michael-jackson-70820.jpg
michael-jackson-70819.jpg
michael-jackson-70818.jpg
michael-jackson-70817.jpg
michael-jackson-70816.jpg
michael-jackson-70815.jpg
michael-jackson-70814.jpg

Jacksonův lékař bude v pondělí obviněn

6. února 2010 v 10:46 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Jacksonův lékař bude v pondělí obviněn

Proti osobnímu lékaři Michaela Jacksona bude v pondělí vzneseno obvinění v souvislosti s loňskou smrtí slavného zpěváka. Podle agentury AP to v pátek bez dalších podrobností uvedla mluvčí losangelské prokuratury Sandi Gibbonsová.
Doktor Conrad Robert Murray
Z jakého činu bude doktor Conrad Murray obviněn, Gibbonsová neřekla. Podle Murrayových právníků bude lékař zřejmě obviněn z neúmyslného zabití.
Jacksonovu smrt podle výsledků vyšetřování způsobilo smrtelné množství léku propofol, který mu Murray podal. Přípravek naordinoval zpěvákovi spolu s dalšími dvěma sedativy, aby mu pomohl překonat nespavost. Dávka se však ukázala být příliš silná a Jackson loni 25. června zemřel na zástavu srdce.

Murray, který má kardiologickou praxi v texaském Houstonu, prý Jacksonovi dával přípravky s propofolem jako léky proti nespavosti opakovaně od loňského května, kdy začal pro zpěváka pracovat jako osobní lékař.
Murrayův advokát tento týden uvedl, že jeho klient je připraven stanout před soudem, pokud tak úřady rozhodnou. Murray od samého počátku tvrdí, že Jacksonovi nepodal nic, co by ho mohlo ohrozit na životě.
Jackson, známý svým výstředním životním stylem, prý užíval propofol nepravidelně zhruba již deset let.
Propofol je součástí celkových intravenózních anestetik určených k uspání pacienta při chirurgických výkonech. Přípravek by měli používat výhradně profesionálové v lékařském prostředí.


Zkrácený životopis

6. února 2010 v 10:43 ♥ Jiné věci o MJ a jiné s MJ

Michael Jackson (1958-2009)

Michael Jackson se narodil roku 1958 v Gary ve státě Indiana. Od roku 1964 vystupoval s rodinnou skupinou Jackson 5, která se koncem šedesátých let dostala k legendárnímu labelu Motown a tam zažila své zlaté časy. Ve skupině začal v té době malý Michael vynikat. Firma úmyslně snižovala jeho věk, aby publiku připadal roztomilejší.

Roku 1972 začal Michael vydávat sólové desky (např. úspěšný singl Got to Be There a se skupinou Jackson 5 to šlo pomalu z kopce. Skutečnou superhvězdou se však stává až v době, kdy už opustil Motown.

Při spolupráci na muzikálu Wiz se seznámí s muzikantem a prooducentem Quincy Jonesem a ten mu pomáhá s deskou Off the Wall (1979), která už nese rysy jejich nezaměnitelného stylu, který je tolik obdivován na pozdějším Thrilleru (1982), nejprodávanějším albu všech dob (přes 100 miliónů kusů). Na konci sedmdesátých let po úraze Jackson začíná i s plastickými operacemi, které jej postupem času proměnily v odlidštěnou masku.

Michael vydává roku 1987 ještě další slavné album Bad a roku 1991 Dangerous. Někdy v té době přichází zlom, kdy se z geniálního krále popu stává bizarní hororová postavička.

Od roku 1993 ho ničí soudy kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování dětí a roku 1994 se žení za velmi podezřelých okolností s Lisou marií Presleyovou, dcerou Elvise Presleyho. Mnoho novinářů se domnívalo, že manželství bylo spíše fiktivní.

Jackson vydává album HIStory, které ani hudebně, ani komerčně nedosahuje úspěchu Thrilleru. Během turné k němu se podruhé žení - tentokrát se zdravotní sestrou Deborou J. Roweovou, která porodí dvě děti. Už tehdy málokdo věří, že Jackson je otcem.

Upadající umělec vydává ještě desku Invincible (2001), které se prodá na celém světě deset miliónů kopií. Pro Jacksona je to spíše neúspěch. Na jaře 2009 ohlašuje velký comeback, ale uprostřed zkoušení na koncerty 25. června za dosud nevyjasněných okolností umírá.

Životopis

4. února 2010 v 21:43 ♥ Jiné věci o MJ a jiné s MJ

Životopis

Slavný americký zpěvák a skladatel, Michael Jackson - vlastním jménem Michael Joseph Jackson, pocházel z devíti sourozenců. Narodil se 29.8.1958 v Gary, státě Indiana, USA. Byl to zástupce konvenčního popu a taneční hudby, vycházející ze soulu. Kromě svého charakteristicky vysokého hlasu, rytmického cítění a tanečních schopností byl znám i jako velký perfekcionista.

Od roku 1967 byl členem supiny Jackson 5. Jeho otec Joseph velmi dbal na úspěch a image skupiny. Sám byl neúspěšným hráčem v kapele, který snil o velké hudební kariéře. Michael se nicméně několikrát v rozhovorech zmínil o otcově přísnosti hraničící až s agresivitou. Traduje se historka, že když Jackson 5 cvičili doma taneční kroky na vystoupení, otec seděl v křesle s páskem a pokaždé, když některý ze synů pokazil choreografii, dostal výprask. Skupina ale v žebříčcích stoupala stále výš a po podepsání kontraktu s Motown (1968) se z bratrů Jacksonových staly mezinárodní superhvězdy. Natočili tři desky, které hned ovládli americké hitparády. Později, po odchodu Michaela ze skupiny, se stal benjamínkem skupiny Randy Jackson.

Po vydání 1. úspěšného sólového singlu Got To Be There (1971) se kariéra skupiny a Michaela jako sólisty rozvíjí souběžně. V počátcích mu pomáhá i jeho přítelkyně, zpěvačka Diana RossGot To Be There a Ben a v roce 1972 má další hity: Rockin' Robin, Ain't No Sunshine a Ben - tyto hity se umístily na prvním místě americké hitparády.

V r. 1977 začíná spolupracovat se skladatelem a producentem Quincy Jonesem a objevuje se i v muzikálu The Wiz. Toto setkání je jedno z nejpřelomovějších v celé hudební historii vůbec. Nevíme, zda by to, co mělo přijít, obstálo stejně dobře i bez něj, ale sám Michael Jackson prohlásil na Jonesovu adresu, že pokud nějaká skladba něco potřebuje, pokud jí něco chybí, Quincy vždy ví co to je a přidá to tam. Tato veleúspěšná dvojice začala pracovat na novém materiálu, který měl Jacksona zbavit pověsti toho malého kluka s tím vysokým hlasem.

Období velkých sólových úspěchů začíná rokem 1979, kdy vychází album Off The Wall, ze kterého vzejdou hity jako Don´t Stop ´Til You Get Enough (1. příčka v USA, později i Grammy) a Of The Wall. Následují další hity - Rock With You (1980) (1. příčka v USA), She´s Out Of My Life (1980) a One Day In Your Life (1981) (1. příčka v Anglii). Sám Michael řekl, že toto album bylo nesmírně důležité kvůli tomu, co se mělo teprve odehrát. V roce 1982 začíná spolupracovat s Rodem Tempertonem a vzniká píseň Thriller. Jen pro zajímavost, tento hit se původně jmenoval Stardust, ale Jacksonovi se tento refrén nelíbil, protože prý nemá tak dobrý zvuk. Velmi spontánně vznilk hit Billie Jean - a to při cestě v autě.
Toto období doprovází další řada hitů - The Girl Is Mine (1982) (duet s Paulem McCartneyem), Beat It (1983) (s kytarovým sólem Eddie Van Halena a skutečnýmy gangstery, 1. příčka v USA), Wanna Be Startin´ Something (1983), Human Nature (1983), Say Say Say (1983) (opět duet s Paulem McCartneyem, 1. příčka v USA). Za rok 1983 si odnesl 8 cen Grammy. Alba se prodalo zhruba 50 milionů, společně se singly něco málo přes sto milionů a dodnes zůstává nejprodávanjším a nejúšpěšnějším umělcem všech dob.

Po přestávce se v r. 1984 spojuje s Jacksons a následuje obrovské turné Victory. Toto turné mělo být potvrzením toho, že Jackson má neohrozitelnou pozici na trůně popové hudby, nicméně později na jeho adresu řekl, že nebylo tak monumentální jak původně chtěl a necítil se při něm moc dobře. Také má i hitový duet s Mickem Jaggerem - State Of Shock. V následujícím roce skládá společně s Lionelem Richiem charitativní píseň We Are The World a stává se též hlavním představitelem ve filmu Captain EO. Jackson v té době kupuje vydavatelská práva na 250 skladeb skupiny Beatles.

První místa světových hitparád zaznamenává i album Bad, které přišlo pět let po Thrilleru. Alba se prodalo cca 35 milionů (pro srovnání - Madonnin top je 22 mil.). Toto období provázejí hity I Just Can't Stop Loving You (1987) (1. příčka v USA i v Anglii, duet se Siedah Garrett), Bad (1987) (1. příčka v USA), The Way You Make Me Feel (1987) (1. příčka v USA), Man In The Mirror (1988) (1. příčka v USA), I Want You Back (1988) (remix starého hitu na zn. Motown), Dirty Diana (1988) (1. příčka v USA), Leave Me Alone (1989) (Grammy za videoklip).

V roce 1988 vychází jeho autobiografie Moonwalker. Stejně obrovsky úspěšné jako předchozí desky je i album Dangerous. Toto album je podle mnohých je nejvyváženější, nejdospělejší a nejucelenější v Michaelově kariéře. Vypadá to, jako by měl recept na nadčasovost. Bylo by jedno kdyby tu desku vydal začátkem osmdesátých let nebo v roce 2008, bude vždycky znít moderně a lidé se nad ním budou rozplývat. Z tohoto alba se prosazují hity Black Or White (1992) (1. příčka v USA i v Anglii) a Remember The Time (1992).

V r. 1993 získal další Grammy, tentokrát v kategorii legenda. Po vydání alba následuje vskutku velkolepé turné. Má dvě etapy, běhěm nichž proběhne 69 koncertů pro 4 miliony diváků. Ovšem druhá půlka turné dostala hořkou příchuť ve chvílí, kdy byl zpěvák obviněn ze sexuálního obtěžovábí 13ti letého chlapce. Na toto téma bylo sepsáno nespočetně článků a pravda tudíž pravděpodobně spadne do propadliště dějin.

Se svou první manželkou Lisou Marií Presleyovou se vzali v květnu 1994, ale již v prosinci 1995 se odloučili. Rozvedli se hned měsíc na to, v lednu 1996. S druhou manželkou Debbie Roweovou má dvě děti, Paris a Prince. Matka jeho třetího dítěte néní známá.

Během alba Dangerous se Jackson rozešel s Quincy Jonesem a tak následující deska byla očekávána se zatajeným dechem. Dokáže stále vyrobit hity? V červnu 1995 se daočkali všichni odpovědi. Vyšlo album HIStory: Past, Present and Future - Book 1. Jednalo se o 2 CD. Na prvním byla kompilace největších hitů od Off The Wall a na druhém zcela nové písně. Z těch nejvýraznějších vyberme Scream (velmi úspěšný duet se svojí sestrou Janet Jackson a také nejdražší videoklip všech dob - 7 milionů dolarů), Earth Song a Stranger In Moscow.

Ovšem následující zpráva šokovala celou Českou Republiku. Do vybraných měst, měla dorazit Jacksonova socha a sám zpěvák řekl, že tam, kde se socha objeví, uspořádá koncert. V momentě kdy se tedy objevila v Praze na Letné, všichni čekali potvrzení domněněk. Potvrzení přišlo a ČR dostala dokonce tu poctu, že zde bylo celé turné zahájeno (první a poslední koncert jsou vždy brány jako symbolické). Koncert se konal 7.9.1996. Během jeho návštěvy jistý bulvární časopis napsal lživé zprávy o tom, že Jackson zneužívá malé děti. Koncert byl tehdy málem zrušen.
Toto období bohužel uzavřelo jistou etapu. Po turné následovala dlouhá odmlka. Až v roce 2001 vyšlo album Invincible, ale společnost Sony Music Michaelovo album sabotovala.Tím chtěla docílit aby jim Michael prodal svůj podíl na ATV katalogu. Z alba bylo připraveno sedm singlů, ale nakonec vyšli jen tři - You rock my world, Butterflies a Cry.

Od té doby se už o Jacksonovi píše pouze v souvislosti s jeho údajným zneužíváním dětí, braní drog a osobním bankrotem. Michael byl zproštěn ze všech desti bodů obžaloby. Malé světlo naděje velkého návratu svitlo 11.2.2008 s vydáním reedice alba Thriller - Thriller 25.

Ke konci svého života žil Michael v Las Vegas, kde točíl novou desku a připravoval comeback.

Ve čtvrtek 25.6.2009 ve 13:28 ho sanitka převezla do nemocnice v hlubokém kómatu. Padesátiletého zpěváka doma zradilo srdce. Záchranářům se ho nepodařilo oživit. Za mrtvého ho prohlásili v 14:26.
(Jackson ji to později jako skladatel a producent oplatil). Dobře si vedou alba

To se dalo čekat

4. února 2010 v 21:34 ♥ Novinky o MJ (také soud)

V čele českého hudebního žebříčku je Michael Jackson

Z šestačtyřicátého místa se minulý týden do čela žebříčku nejprodávanějších nahrávek v České republice vyhoupla deska Michaela Jacksona This Is It.


Na první příčku se popový král vrátil ještě před tím, než koncem minulého týdne posmrtně získal jednu z amerických hudebních cen Grammy. Na druhou příčku jeho deska odsunula novinku skupiny Kryštof s názvem Jeviště. Třetí místo má záznam koncertu koncert kapely Kabát s názvem Po čertech velkej koncert.

Informovala o tom česká sekce Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI). V první desítce jsou ještě zpěvačka Lady Gaga s albem Fame Monster, Divokej Bill s titulem Mlsná, Karel Gott s kolekcí Když jsem já byl tenkrát kluk, skupina Lucie s výběrem Best Of, ale i třeba záznam hry Divadla Járy Cimrmana České nebe.

Mezi dvacítku nejúspěšnějších interpretů se z českých umělců dostali Lucie Bílá, Aneta Langerová či Tomáš Klus. Ze zahraničních desek se také dobře prodávají nahrávky Robbieho Williamse, Alicie Keysové, Norah Jonesové, Susan Boyelové či slovenského rappera Rytmuse.

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka IFPI každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.

1. Michael Jackson - This Is It
2. Kryštof - Jeviště
3. Kabát - Po čertech velkej koncert
4. Lady Gaga - Fame Monster
5. Divokej Bill - Mlsná
6. Karel Gott - 70 hitů - Když jsem já byl tenkrát kluk
7. Lucie - Best Of + DVD
8. Divadlo Járy Cimrmana - České nebe
9. Langerová Aneta - Jsem
10. Robbie Williams - Reality Killed the Video Star

Panenky

3. února 2010 v 19:20 ♥ Novinky o MJ (také soud)
Společnost stojící za Action Manem si údajně zajistila práva distribuovat figurku Michaela Jacksona.
Zpočátku se budou prodávat dvě verze panenky o velikosti dvacet pět centimetrů, vyráběné společností Playmate Toys, uvádí to Financial Times.
Každá hračka bude mít plně pohyblivé ruce a nohy a společnost má v plánu na Vánoce udělat akční verzi figurek.
Předseda Character Group Richard King říká: "Michael Jackson je osobnost a jeho vystoupení byla legendární a je fantastické, že budu spojený s inspirující postavou, které bavila svou skvělou hudbou miliony lidí."
"Jsme přesvědčeni, že panenky budou fanoušky a sběrateli velmi žádané a těšíme se zahájení prodejte letos o vánočním čase."
Finanční ředitel Kiran Shah popřel návrhy, že by hračka měla přijít na trh s miniaturní opičkou na počest Jacksonova mazlíčka Bubbles, ale nevyloučil možnost toho, že by mohla mít repliku rukavic posetých drahokamy.

Článek o Jacksonovi, ze kterého mrazí: O tom, jak moc se bál smrti!

3. února 2010 v 19:19 ♥ Novinky o MJ (také soud)
Článek o Jacksonovi, ze kterého mrazí: O tom, jak moc se bál smrti!

Článek o Jacksonovi, ze kterého mrazí: O tom, jak moc se bál smrti!

Přesně před rokem svět obletěly zprávy, že někdejší král popu Michael Jackson (50) umírá. Podle jeho dvorního životopisce Iana Halperina se lékařský tým specialistů již léta potýkal s Michaelovou vzácnou genetickou chorobou plic, která se s jeho přibývajícím věkem začala rapidně zhoršovat a dokonce ho ohrožovala na životě. Ortel byl proto jasný: Pokud zpěvák nepodstoupí naléhavou transplantaci plic, zemře.
Halperin, který k výročí Jacksonových padesátých narozenin napsal novou verzi jeho biografie s názvem The Thriller Hitmaker, prozradil tisku, že celkový zpěvákův fyzický stav ještě zhoršuje bolestivá rozedma plic a střevní krvácení. "Michael je na tom velice špatně. Nutně potřebuje transplantaci plic, jinak se nedožije dalších narozenin. Lékaři jsou jeho stavem velice znepokojeni a snaží se ho přesvědčit o nezbytnosti provedení operace," uvedl loni životopisec s tím, že zpěvák je zmínkou o jakékoliv operaci k smrti vyděšen. Bojí se totiž, že by jeho křehký organismus tak náročnou operaci, jakou je transplantace plic, nepřežil. Michael se totiž smrti šíleně bál. "Nechci umírat! Já chci žít věčně!" netajil se zpěvák a tvrdil, že chce vidět své děti vyrůstat. Bohužel však osud rozhodl jinak...


Blog založen: 15.11.2009
Založen: BaLuSkA