Březen 2010

Češka malovala pro Jacksona portréty, už je ale nestihla předat

31. března 2010 v 14:59 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Češka malovala pro Jacksona portréty, už je ale nestihla předat

Na objednávku krále popu Michaela Jacksona malovala jeho portréty. Ten ale zemřel dřív, než se k němu hotové dostaly. Teď jsou díla české výtvarnice v katalogu losangeleské aukční síně Julien's Auction House, která bude koncem června v Las Vegas věci ze života Michaela Jacksona dražit. Vyvolávací cena olejů začíná na několika stovkách dolarů.
Helena Kadlčíková s popovou hvězdou
Autorkou je prostějovská výtvarnice Helena Kadlčíková. Ta se podle svých slov setkala s Jacksonem několikrát v životě. Dokonce strávila tři měsíce na jeho pohádkovém ranči Neverland, kde pro něho namalovala několik obrazů. O tom, že se její díla objevila v katalogu aukční síně, se dověděla až od deníku Právo.
"Od vás to slyším poprvé. Vůbec jsem o tom neměla tušení," říká Právu Kadlčíková, která se v současné době věnuje hlavně fotografování. Obrazy totiž prodala loni přes aukční server eBay.
"Jackson si je u mě před čtyřmi lety zamluvil. Poté, co umřel, jsem se je rozhodla prodat," dodává pětatřicetiletá výtvarnice, jež se nepovažuje za fanatickou fanynku zesnulého zpěváka. Díla obsahují certifikát, který zpěvákovu objednávku potvrzuje.
Poprvé se prý se slavným Michaelem sešla v Londýně v roce 2001. Pak následovala další setkání. Při nich se Kadlčíková dohodla s Jacksonem na tom, že pro něj namaluje obrazy jeho dvou dětí Prince a Paris. Pozval ji kvůli tomu také na svůj ranč Neverland do Santa Barbary, kde tehdy s rodinou bydlel. Tam také mladá žena strávila v roce 2003 tři měsíce.
Portrét Michaela Jacksona od Heleny Kadlčíkové
"Všechno mi zařídil a zaplatil. Bylo tam domácké prostředí. Snídala jsem s jeho dětmi. Michael byl úplně normální, akorát trochu stydlivý,"popisuje Kadlčíková s tím, že se tam cítila velmi dobře.
"Ráno se probudíte a za oknem vidíte procházet slony. Na ranč jezdilo taky hodně známých lidí. Potkala jsem tam třeba Lisu Minelli," vypráví.
Během svého pobytu v domě zpěváka pro něho namalovala tři olejomalby s portréty jeho dvou dětí. "Byl to zážitek na celý život," dodává Kadlčíková.
Díla, která nyní nabízí Julien's Auction House, zachycují Michaela s dítětem v náručí u otevřeného okna jeho domu. Na druhém je vyobrazen jeho portrét přímo na dřevěné malířské paletě. Tyto dvě položky nabízí aukční společnost za vyvolávací cenu pět set až sedm set dolarů (asi 9500 až 13300 Kč). Kadlčíková je malovala v roce 2006.
Další věci, které lze v katalogu vidět, je třeba originální nábytek, jejž navrhl sám Michael Jackson. Měl jím mít zařízenou svou rezidenci v Anglii, kde měl bydlet při plánovaném turné This is it.

Jacksonův otec lékaři: Vrahu, zabil jsi mi syna, s holým zadkem půjdeš sedět!

31. března 2010 v 14:58 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Jacksonův otec lékaři: Vrahu, zabil jsi mi syna, s holým zadkem půjdeš sedět!


Michael to všechno shůry sleduje...
Vražda druhého stupně a přiměřený trest, možná tedy i doživotí, zároveň mnohamilionové vyrovnání. To je pekelná noční můra Conrad Murray (56), lékaře zemřelého krále popu Michaela Jacksona (†50). Na krku má další žalobu, tentokrát od rodiny zpěváka.

Právník Jacksonova otce Joea včera prohlásil, že zamýšlí podat žalobu na lékaře zesnulého zpěváka. Podle Briana Oxmana se velké množství anestetika propofol, které dal Jacksonovi před jeho smrtí loni v červnu lékař Conrad Murray, "rovná vraždě druhého stupně". Informovala o tom agentura Reuters.

"Opakované podávání léků po šest týdnů - on (Murray) podával (Jacksonovi) propofol každou noc - znamená ruskou ruletu, je to jako nabít šestirannou zbraň šesti náboji," řekl Oxman agentuře. Podle něj najatí soukromí vyšetřovatelé mají za to, že Murray by se měl ze svých činů zodpovídat.

Kliknutím zvětšte
Conrad Murray

Murray, který svou vinu popírá, již nyní čelí obvinění z neúmyslného zabití padesátiletého zpěváka, který zemřel loni v červnu; trestní řízení by mělo začít ještě tento měsíc. Pokud podá žalobu Jacksonův otec, spor se bude řešit v občanském soudním řízení. Obě řízení se mohou konat současně; zatímco v prvním může Murrayovi hrozit vězení, hlavním cílem občanského soudního řízení bývá finanční vyrovnání s žalující stranou.

NEZAPOMEŇTE SE KOUKAT

28. března 2010 v 17:05 ♥ Jiné věci o MJ a jiné s MJ
Nezapomeňte se dnes koukat po Pojišťovně štěstí na Střepiny..bude tam něco o tom zabití Michaela..budou se tam konkrétně zaměřovat na Condrata..jak pozastavoval to oživování..prostě tam bude reportáž věnováná tomuto tak se nezapomeňte kouknout..

Na Jacksonovo dědictví uzavřena dohoda za 250 miliónů dolarů

25. března 2010 v 22:07 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Na Jacksonovo dědictví uzavřena dohoda za 250 miliónů dolarů

Měsíce po své smrti dosáhl Michael Jackson ve svém oboru rekordu, a to díky kontraktu uzavřenému se společností Sony Corp., jehož hodnota se odhaduje na 250 miliónů dolarů (asi 4,6 miliardy korun). Smlouva na sedm let, která obsahuje deset projektů, označila společnost i Jacksonova rodina za nejlukrativnější v hudební branži, napsal v pondělí list The Wall Street Journal s odvoláním na lidi obeznámené s dohodou.
dohodou. Michael Jackson
Jacksonovým dědicům zaručí minimálně 200 miliónů dolarů, pokud budou dodrženy určité podmínky. Podle smlouvy bude v příštích sedmi letech vydáno deset alb, na nichž bude výběr již dříve vydaných skladeb, tak i nové, dosud nezveřejněné písně. Jedno album s dosud nevydanými skladbami má vyjít v listopadu.

Součástí budoucích projektů bude videohra, DVD kompilace videí a nové vydání Jacksonova pátého studiového alba Off the Wall, které poprvé vyšlo v roce 1979. Nyní bude obsahovat i dosud nevydané věci. Jackson před svou náhlou smrtí loni v červnu chtěl údajně toto album znovu vydat.

Jedním z projektů zařazených do kontraktu je dvojalbum k filmu This Is It, které nabízí unikátní pohled do zákulisí i na jeviště připravované Jacksonovy show. Přípravy se odehrávaly v londýnské O2 Areně, kde chtěl zpěvák nazývaný král popu v červenci 2009 zahájit svůj comeback sérií koncertů. To zmařila jeho nenadálá smrt loni v červnu.

Smrt zvýšila prodejnost

"Za svého života uzavíral Michael kontrakty na úrovni běžného standardu v hudební branži," řekl jeden ze správců Jacksonova majetku John Branca. "Vezmeme-li v úvahu všechna objektivní kritéria, dokazuje tato dohoda se Sony Music, že síla Michaelovy hudby přetrvává a předčila všechna předchozí měřítka v hudebním průmyslu."

Například dohody na vydavatelská práva a prodej lístků, které uzavřela společnost Live Nation Entertainment Inc. s Madonnou, dosáhly 120 miliónů dolarů a v případě rappera Jay-Z je to 150 miliónů dolarů.

Společnost Sony prodala od Jacksonovy smrti ve světě na 31 miliónů alb, z toho dvě třetiny ve Spojených státech.

Zpěvák, jehož život byl provázen skandály a zanechal po sobě dluhy údajně ve výši 400 miliónů dolarů, zažívá po své smrti vzestup popularity. Distribuční práva na film This Is It byla prodána společnosti Sony Pictures, jež je součástí Sony Corp., za 60 miliónů dolarů. Film vydělal ve světě 252 miliónů dolarů, což je nejvyšší výnos z koncertního filmu.

Společnost The Walt Disney Co. začala loni dokonce v zábavním parku Disneyland v Anaheimu znovu promítat sedmnáctiminutový Jacksonův film Captain EO.

Jedním z nejchytřejších Jacksonových podnikatelských kroků v době, kdy byl na vrcholu slávy, byla v roce 1985 koupě ATV Music za 47,5 milionu dolarů. Získal s ní zároveň práva na některé z písní, které složili bývalí členové Beatles John Lennon a Paul McCartney. Smlouva zajišťovala Jacksonovi trvalý proud příjmů a možnost vést nákladný životní styl.

Nový finanční přínos z Jacksonova majetku nyní přichází i přesto, že okolnosti jeho smrti nebyly stále vyjasněny. Jeho lékař Conrad Murray čelí obvinění z neúmyslného zabití za to, že údajně podal Jacksonovi smrtící kombinaci sedativ. U soudu v Los Angeles bude vypovídat opět v 2. dubna.

Lékař Michaela Jacksona: Zastavil oživování

24. března 2010 v 20:00 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Lékař Michaela Jacksona: Zastavil oživování

Lekáři Michaela Jacksona (†50) teče do bot! I přesto, že Conrad Murray (57) tvrdí, že zpěváka nezabil, na povrch vyplouvají informace, které svědčí proti němu. Podle posledních zpráv prý zastavil oživování umírajícího Jacksona jenom proto, aby mohl schovat léky, které mu podával.
Poté, co se objevily další dokumenty, které přinášejí nové informace o posledních chvílích Jacksona, zažívá Murray krušné chvilky. Od počátku je rodina krále popu přesvědčená, že to byl právě on, kdo připravil zpěváka o život. A podle zahraničních médií jsou tyto dokumenty »vstupenkou« Murrayho do vězení. Domněnka, že se snažil ukrýt důkazy, se tak zřejmě dostane do centra pozornosti i během soudního procesu, který s ním pokračuje.
Jacksonův manažer Alberto Alvarez, jenž byl přivolán do zpěvákova pokoje v době, kdy umíral. Podle něj to byl právě Murray, kdo se snažil z místa činu rychle odnést protokol a další sedativa. Oživování zpěváka prý šlo v tu chvíli stranou. Když se na místo dostavila záchranka, Jackson už nejevil známky života. Murray přes svého právníka obvinění odmítl. Zároveň upozornil na fakt, že Alvareze už dvakrát vyslýchala policie a jeho svědectví se neshodují. V první výpovědi se totiž o skrývání léků nezmínil.
Jackson zemřel loni 25. června, soud s Murrayem je naplánován na začátek dubna. Podle obžaloby podal Jacksonovi smrtící dávku propofolu v kombinaci se sedativy.

Draží injekci, která zabila krále popu

Neznámý prodejce nabídl do aukce injekční stříkačku, o níž prohlásil, že právě tou byl zabit Michael Jackson (†50). Vyvolávací cena injekce, kterou podle něj byla zpěvákovi aplikována smrtelná dávka propofolu, je přes 92 milionů korun. Dražba je naplánována na 25. června.

Jacksonův lékař čelí dalšímu obvinění, prý schovával důkazy

23. března 2010 v 18:44 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Jacksonův lékař čelí dalšímu obvinění, prý schovával důkazyDoktor Conrad Murray, který je obviněn z neúmyslného zabití popového zpěváka Michaela Jacksona, podle očitého svědka během pokusů o oživení popové hvězdy zastavil resuscitační zařízení a odložil volání záchranné služby, aby stihl na místě posbírat ampule s léky.
Doktor Conrad Murray, ošetřující lékař Michaela Jacksona

Informaci o jednání lékaře na místě činu poskytl vyšetřovatelům šéf Jacksonovy dopravy Alberto Alvarez, který byl loni v červnu k umírajícímu zpěvákovi zavolán. V pokoji prý tehdy spatřil Jacksona ležícího v posteli s otevřenýma očima a ústy a s infuzí v noze bez jakýchkoliv známek života. Doktor Conrad Murray prý zpěváka začal zběsile oživovat, dal mu dýchání z úst do úst a Alvarez se ujal resuscitačního zařízení.
V jednu chvíli dorazily do pokoje Jacksonovy děti Prince a Paris a začaly křičet. Přivolaná chůva je odvedla do přistaveného auta.
Poté, co byl zpěvák v nemocnici prohlášen za mrtvého, trval prý Murray na tom, že se musí vrátit do domu, aby vzal Jacksonův blíže nespecifikovaný krém, o němž se svět neměl dozvědět.
Lékařův právník však tato obvinění popírá a poukazuje na to, že Alvarez si ve svých výpovědích protiřečí. Využije toho prý u soudu.
"Nic takového neřekl, a pak najednou po dvou měsících hází doktor nějaké léky do tašky," uvedl právník.
Svědky celé události byli kromě chůvy a dětí doktor Murray, šéf dopravy Alvarez a bodyguard Faheem Muhammad. Soud tedy bude rozhodovat hlavně na základě jejich svědectví.
Obvinění z toho, že se mohl doktor Conrad Murray pokusit schovat důkazy, bude zřejmě jedním z hlavních bodů šetření.
Jackson zemřel v 50 letech po předávkování anestetikem propofol. Murray, který mu lék podal a který čelí obvinění z neúmyslného zabití, vinu popírá. Před soudem by měl v této věci stanout v dubnu.

Lékař obviněný ze zabití Jacksona prý schovával důkazy

23. března 2010 v 18:42 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Lékař obviněný ze zabití Jacksona prý schovával důkazy

23. března Lékař, který je obviněn z neúmyslného zabití zpěváka Michaela Jacksona, údajně během pokusů o oživení zastavil resuscitační zařízení a odložil volání záchranné služby, aby stihl na místě posbírat ampule s léky.
Michael Jackson
Michael Jackson
Vyplývá to z dokumentů, které získala agentura AP.

Informaci poskytl vyšetřovatelům šéf Jacksonovy dopravy Alberto Alvarez, který byl loni v červnu k umírajícímu zpěvákovi zavolán. V pokoji prý tehdy spatřil Jacksona ležícího v posteli s otevřenýma očima a ústy a s infuzí v noze bez jakýchkoliv známek života. Doktor Conrad Murray prý zpěváka zběsile oživoval, začal s ním dýchat z úst do úst a Alvarez se ujal resuscitačního zařízení.

V jednu chvíli dorazily do pokoje Jacksonovy děti Prince a Paris a začaly křičet. Přivolaná chůva je odvedla do přistaveného auta.

Poté, co byl zpěvák v nemocnici prohlášen za mrtvého, trval prý Murray na tom, že se musí vrátit do domu, aby vzal Jacksonův blíže nespecifikovaný krém, "aby se o tom svět nedozvěděl". Lékařův právník však tato obvinění popírá a poukazuje na to, že Alvarez si ve svých výpovědích protiřečí. Využije toho prý u soudu.

"Nic takového neřekl, a pak najednou po dvou měsících hází doktor nějaké léky do tašky," uvedl právník.

Svědky celé události byli kromě chůvy a dětí doktor Murray, šéf dopravy Alvarez a bodyguard Faheem Muhammad. Soud tedy bude rozhodovat hlavně na základě jejich svědectví.

Obvinění z toho, že se mohl doktor Conrad Murray pokusit schovat důkazy, bude zřejmě jedním z hlavních bodů šetření.

Jackson zemřel v 50 letech po předávkování anestetikem propofol. Murray, který mu lék podal a který čelí obvinění z neúmyslného zabití, vinu popírá. Před soudem by měl v této věci stanout letos v dubnu.

Smrt Michaela Jacksona: Záznam usvědčuje doktora!

23. března 2010 v 18:41 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Smrt Michaela Jacksona: Záznam usvědčuje doktora!


Conrad Murray
V kalifornském Los Angeles vybuchla bomba. Došlo ke zveřejnění záznamů sanitky, která loni 25. června přijela do domu zpěváka Michaela Jacksona (†50), a jejich obsah může zcela rozmetat obhajobu doktora Conrada Murrayho (56), který je obviněn ze zabití krále popu.
Podle dokumentu totiž vůbec neřekl kolegům z ambulance, že Jacksonovi podal silné anestetikum propofol, které způsobilo zástavu srdce a smrt. Navíc jde o jasný doklad, že zpěvák už byl po smrti. Murray ale trval na tom, že žije. A jako starší lékař nařídil převoz do nemocnice. U soudu půjde o velmi silný důkaz, Murrayho zřejmě vězení nemine.
Kliknutím zvětšte
Michael Jackson

Do kin by měl letos přijít dokument o posledních týdnech Michaela Jacksona

21. března 2010 v 11:46 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Do kin by měl letos přijít dokument o posledních týdnech Michaela Jacksona

Rok po smrti Michaela Jacksona by měl do kin přijít dokumentární film o posledních týdnech zpěvákova života. Hodinu a půl trvající dokument se bude jmenovat Gone Too Soon (Odešel příliš brzy), napsala agentura DPA.
Michael Jackson (1958 - 2009)
Snímek je sestříhaný z více než 300 hodin filmového materiálu. Kromě záběrů zpěváka samotného se ve filmu objeví i rozhovory s jeho manažerem, kuchařem, kadeřníkem, právníkem či trenérem ve fitness. Podle producenta Iana Halperina se na vzniku snímku nepodílí Jacksonova rodina.
Halperin označil svůj film za ocenění Jacksona, které si zpěvák i jeho fanoušci zasloužili. Sám už loni napsal o králi popu knihu, ve které se zabýval mimo jiné skandálem s Jacksonovým údajným zneužíváním dětí.
Snímek by měl být už druhým posmrtným filmem o Jacksonovi. Loni se do kin dostal hudební dokument Michael Jackson's This Is It režiséra Kennyho Ortegy. Snímek vycházel ze záběrů z přípravy na Jacksonovo chystané turné. Koncertní šňůry se ale zpěvák nedožil.
Jackson zemřel loni v červnu po předávkování anestetikem propofol. Jeho lékař Conrad Murray, který mu lék podal, čelí obvinění z neúmyslného zabití, vinu ale popírá. Před soudem by měl v této věci stanout v dubnu.

Draží stříkačku, která zabila Jacksona!

21. března 2010 v 11:44 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Michael Jackson

Draží stříkačku, která zabila Jacksona!


V den prvního výročí smrti krále popu Michaela Jacksona (†50) 25. června 2010 se bude konat velká dražba jeho majetku. K mání bude 22 kusů luxusního nábytku, které si zpěvák několik dní před smrtí objednal, jejich dodání se ale nedočkal... Dražit se bude ale i předmět, z něhož běhá mráz po zádech - injekční stříkačka, kterou byla zpěvákovi podána smrtelná dávka léků! A co víc - aukční síň předpokládá, že vynese minimálně sto tisíc Kč!

Exmanželka Jacksona: Změna k nepoznání!

16. března 2010 v 20:14 ♥ Novinky o MJ (také soud)
Lisa Maria Presley s jedním ze svých dvojčat. Vypadá k nepoznání. Zanedbaně a uštvaně. Snímek pořídili paparazzi na začátku března. Na druhém je se svým bývalým manželem Michaelem Jacksonem.

Exmanželka Jacksona: Změna k nepoznání!

Obtloustlá žena s břichem povoleným po porodu. Neupravené vlasy a pod slunečními brýlemi tvář ztrácející obrysy. Tak vypadá Lisa Maria Presley (42), kterou si mimo jiných vedl k oltáři Michael Jackson nebo herec Nicolas Cage.
Dcera krále rokenrolu Elise Presleyho, Lisa působí jak zanedbaná, utahaná máma, která se točí kolem dětí a cpe se hamburgery. Kdo by řekl, že tuto ženu přezdívali princezničkou popu? A její perfektní postavu obdivovaly milióny lidí v Jacksonově klipu You are not alone? Stála před kamerou pouze v ručníku... Od té doby uplynulo patnáct let. Jackson je mrtvý a Lisa nabrala spoustu kil. Vypadá nezdravě.

Všechno nasvědčuje, že scientoložku Lisu Presley, dostal showbyznys do kolen. Není divu - v tomto tvrdém, emocí a bizarností plním světě žije od narození. Být dcerou modly Ameriky musí být těžké. A pohádkové jmění po otci psychický tlak neumenšuje.

Matka versus dcera

Být celý život na očích, postrádat anonymitu v davu, unavuje. A ještě víc vyčerpává povinnost být dokonalou dcerou svého otce. Stále krásnou a štíhlou jako maminka Priscilla, kterou si táta Elvis stvořil pro sebe.

"Byla jsem ještě dítě, když si mě vzal z internátní školy. Koupil mi nádherné šaty, oblékl podle svého vkusu. Propadla jsem mu. Bála se, že ho zklamu, chtěla jsem být jeho krásnou milovanou panenkou," říká Priscilla Presley, které tahle touha vydržela dodnes. Do dvaašedesáti let.

Lisa má zkrátka celý život před očima mámu, jež se hystericky bojí zestárnout, přibrat pár kil. Mámu, která si před sedmi lety nechala do obličeje vstříknout industriální silikon používaný na leštění karoserií a nemůže se pořádně zasmát, ukázat v úsměvu zuby, protože botoxem obtěžkané rty drží při sobě.

Není divu, že Lisa odmítá být princezničkou popu do konce života. Podstupovat čím dál víc plastických vylepšení, počítat kalorie den co den. Srovnávat se věčně s matkou, která je ta disciplinovanější, dokonalejší, krásnější.

Luxusní nábytek, vytvořený pro Michaela Jacksona, jde do dražby

13. března 2010 v 19:15 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Luxusní nábytek, vytvořený pro Michaela Jacksona, jde do dražby

Luxusní nábytek, navržený pro popového zpěváka Michaela Jacksona, jde do dražby. V aukci, která se uskuteční v červnu, se objeví 22 originálních kousků výrazně zdobeného nábytku, které si zpěvák objednal do bytu, v němž měl žít během koncertů v Londýně. Krátce před koncertní sérií ale Jackson loni v červnu zemřel.
nebo křesílko v designu levhartí kůže. Podle odhadů by mohly být jednotlivé

kusy prodány za 16 500 až 150 000 dolarů (až 2,8 miliónu korun).
Některé kusy nábytku by měly být vydraženy možná i za tři milióny korun.

Mezi draženými předměty je například kožená sedačka vykládaná krystaly a zdobená zlatými lístky. V kolekci od italského výrobce luxusního nábytku Colombostile je i pár rudých lenošek se zlatou výšivkou orla nebo křesílko v designu levhartí kůže. Podle odhadů by mohly být jednotlivé kusy prodány za 16 500 až 150 000 dolarů (až 2,8 miliónu korun).
Padesátiletý Jackson zemřel loni 25. června v Los Angeles na předávkování sedativy. V té době se chystal na návrat na pódia v rámci série koncertů pod názvem This Is It. Byl často vyčerpaný a nemohl spát. Jacksonův osobní lékař Conrad Murray čelí obvinění ze zabití z nedbalosti. Murray tvrdí, že je nevinný.


Nábytek, který se nechal již mrtvý zpěvák vyrobit je značně okázalý.
Nábytek, který se nechal již mrtvý zpěvák vyrobit je značně okázalý.

Aukce nábytku pro Jacksona se uskuteční v den prvního výročí zpěvákovy smrti v Las Vegas. Nábytek bude předtím vystaven v Irsku a Las Vegas. Veřejnost se tak bude moci dozvědět, jak mohlo vypadat Jacksonovo londýnské útočiště.Dražit se bude i několik desítek dalších Jacksonových memorabilií. Například bunda z videoklipu Beat It, další z jeho pověstných bílých rukavic či obrazy ze zpěvákova kalifornského ranče Neverland.


Některé kusy nábytku by měly být vydraženy možná i za tři milióny korun.
Některé kusy nábytku by měly být vydraženy možná i za tři milióny korun.

Nábytek speciálně vyrobený pro zpěváka Michael Jacksona

U hrobu Michaela Jacksona: Fanoušků málo, střeží jej rodina

11. března 2010 v 8:24 ♥ Novinky o MJ (také soud)

U hrobu Michaela Jacksona: Fanoušků málo, střeží jej rodina


Redaktor deníku Aha! Luboš Procházka u mauzolea, kde je pohřbený Michael Jackson.
Jak vypadá místo posledního odpočinku nedávno zemřelého Michaela Jacksona? Redaktor deníku Aha! jej včera navštívil…

Sotva pět lidí stálo v úterý odpoledne místního času před mauzoleem ve Forest Lawn Memorial Parku ve čtvrti Los Angeles Glendale, kde je pochovaný král popu Michael Jackson (+50). "Přímo k hrobce se nedostanete, klíče má jen rodina," řekl deníku Aha! jeden ze zaměstnanců hřbitova, kde je např. pochovaný i tvůrce slavných kreslených postaviček Walt Disney.

Před mauzoleem, které je jednou z mnoha budov ve velkém parku, občas zastaví auto s fanoušky, žádné davy ani výpravy lidí tady ale neuvidíte. Je tu chladno, které vás z kopců nad Los Angeles brzy zažene do nějaké kavárny v údolí.

Jackson na pitevním stole, je to opravdu on?

5. března 2010 v 21:58 ♥ Novinky o MJ (také soud)

Jackson na pitevním stole, je to opravdu on?

Neúspěšná resuscitace, ohledání mrtvoly a pak umístění do mrazicího boxu na pitevně. Taková byla poslední cesta zpěváka Michaela Jacksona (†50). Zachytila ji americká televizní stanice VH1, která nyní natočila dokument, jenž zachycuje poslední den krále popu.
Snímek začíná pohledem na Jacksonovo nahé tělo, které leží na pitevním stole. Krátce poté se už za mrtvým zpěvákem zavírají dvířka mrazicího boxu... V kontroverzním dokumentu, jehož cílem je zinscenovat poslední den v životě Jacksona, vystupují různí experti, kteří komentují například postupy, kdy lékař Conrad Murray aplikoval zpěvákovi několik injekcí za sebou a podal mu směs léků na bolest či na spaní.
Scény, ve kterých vystupují namísto Jacksona i Murraye herci, jsou však doprovázeny skutečnými rozhovory, posledními snímky ze života zpěváka a různými střihy z televizí.

Osobnímu lékaři Jacksona hrozí 4 roky

Jackson zemřel loni v červnu a jeho smrt podle výsledků vyšetřování způsobilo smrtelné množství léku propofol, který mu hlavní podezřelý v případu lékař Conrad Murray podal. Přípravek naordinoval zpěvákovi spolu s dalšími dvěma sedativy, aby mu pomohl překonat nespavost. Dávka ale byla příliš silná a zpěvákovo srdce se zastavilo. Murray však tvrdí, že je nevinný. Před 2 dny navíc navštívil Jacksonův hrob.

Pitevní zpráva

Nedávno zveřejněná pitevní zpráva ukazuje, že zpěvák před smrtí neprožíval lehké chvíle. Početné vpichy, jizvy, boční vývod pro moč, pohmožděniny, zlomená žebra, zvětšená prostata... Tak vypadalo tělo Michaela Jacksona (†50) po smrtil.

Blog založen: 15.11.2009
Založen: BaLuSkA