Říjen 2012

25 nejlepších věcí z Bad 25!

27. října 2012 v 14:11 ♥ Michael Jackson
Po premiéře dokumentu Spika Leeho na filmovém festivalu v Torrontu, Vulture shrnul 25 nejzajímavějších věcí, které jsme se z dokumentu dozvěděli:
"Byl to jeden z nejlepších dokumentů o muzice, který jsem kdy viděl. Film je zaměřen hlavně na rozhovory s lidmi, kteří Michaela znali, nebo s ním osobně pracovali. To jsou například Mariah Carey, Kanye West, Justin Bieber, Cee Lo Green, Chris Brown a (ze všeho nejlepší) Questlove.''
25. Spike Lee se vyzná ve zvučnosti. Řev fanoušků při koncertu u písniček "Man in the Mirror" a "Another Part of Me" je tak ohlušující, že se cítíte, jako by jste tam opravdu byli.

24. Spikova nejoblíbenější písnička od Michaela je "Wanna Be Starting Something" a jeho nejoblíbenější video je "Stranger in Moscow.

23. Spikův pokus o napodobení Michaelova vysokého hlasu - použil ho při vyprávění publiku o tom, co by asi Michael na tento film řekl a také při vyprávění, jak se poprvé potkali. Michael přišel do jeho (Spikova) domu v Brooklinu, pustil mu HIStory a řekl, že může natočit klip, na kterou písničku chce. Spike si vybral "Stranger in Moscow" a Michael řekl: "kterou chceš, ale tuhle ne."

22. Stevie Wonder byl zpovídán při hře na piáno, krásně zahrál "The Way You Make Me Feel."

21. Publikum se zhrozilo, když se dozvědělo, že album které překonalo rekord singlů na první příčce žebříčku Billboard alba BAD, bylo Teenage Dream od Katy Perry.

20. Další nevěřícný šum se ozval, když se publiku naskytl pohled na Martina Scorseseho s tmavými vlasy a knírkem, jako režiséra klipu "Bad" v roce 1987.

19. Michael nedovolil, aby někdo říkal jeho videím "video". Jsou to krátké filmy!

18. Krátký film BAD je Michaelovův způsob, jak vyjádřil jeho pouto k černošské komunitě", řekl Richard Cena, který napsal scénář jako bezútěšně sociální drama.

17. Mladý Wesley Snipes sklidil ohromný aplaus od publika.

16. Fanouškům se také líbilo vidět podchod Hoyt-Schermerhorn v tom čase, kdy byl "Bad" natáčen. Michaelovi se hrozně líbily stopy od čůrajích psů na zdích a všude kolem.

15. Spike Lee se zeptal Martina Scorsesese, "věděl jste o Michaelovém chytání v rozkroku?"

14. Michael a Prince se jednou potkali. Prince ovšem vzal ',voodoo box" a Michael byl přesvědčen, že se ho snaží začarovat. Spike se snažil udělat rozhovor s Princem pro jeho dokumnet, Prince ovšem odmítl. Také zakázal Leemu ve filmu použít záběry z jeho (Princova) rozhovoru s Chris Rockem o tom, proč se napodílel na "Bad" videu z roku 1987.

13. Michaelovo free-style bruslení

12. Alternativní konec videa "Bad."

11. "Shamone!" není pouze cool výraz pro "tak pojď"! Mavis Staples (Michaelovův tribute singer) ho použil ve verzi živě zpívané písničce "I´ll Take You There" v roce 1975.

10. Pokaždé když Lee ukáže studio, kde se nahrávalo Bad, Michael je přítomný pomocí vystřihlé čtvrtky v životní velikosti.

9. Originální cover na Bad měl být Michaelův obličej přikrytý černou krajkou, jako měla Gloriin Swanson na obalu Vogue.

8. Michael házel popkorn do obličeje Siedaha Garrettové při nahrávání "I Just Can't Stop Loving You."

7. Převleky Michaela - Hrozně si užíval, když jako svědek Jehovův chodil celý den od domu k domu a lidé ho nepoznávali.

6. Fotografové byli tak uchváceni Michaelovým tancem, že všichni stáli jako přimražení a pouze ho pozorovali.

5. Záběry z Michaelovy koupelny, kde imituje čtyři různé California raisins (Kalifornské hrozinky).

4. Budete moct slyšet Michaelovo hlasové cvičení.

3. Vidět "Smooth Criminal" tanec a vidět, jak moc byl inspirován tancováním Boba Fosse a Freda Astaireho.

2. Dozvíte se, kdo je Annie ze Smooth Criminal ("Annie are you okay?"). Nikdy se nedozvíte, jak dokázali slavný předklon.

1. Budete Michaela znovu oplakávat.

Ostuda

10. října 2012 v 17:08 ♥ Jiné
Juj holky..sem to ae ostuda..Jenže ta ŠKOLA JEDNA FUJ..:D Jak mě nebaví se učit, ale když je Michael semnou..hned je to lepší :)

Blog založen: 15.11.2009
Založen: BaLuSkA