Prosinec 2013

Veselé Vánoce všem aneb co se stalo za 4 měsícce

18. prosince 2013 v 11:39 ♥ Jiné
Ták lidi jsem tu asi po 4. měsících a hrozně moc se za sebe stydím. Ano nebyla jsem tu od začátku školního roku a hned vysvětlím proč. Jelikož studuji zdravotnickou školu, tak sem od září nastoupila na praci, kterou mám každé pondělí, úterý a středu. A domu přijíždím úplně vyčerpaná a většinou zalehnu. Není to zrovna jednoduché, ale hlavní je, že mě praxe velice baví. I když to není procházka růžovím sadem, tak vím, že pomáhám lidem. Chce to pevné nervy, dobrý žaludek a umět vdechovat lidem naději. Na praxi se střídáme po 10-ti týdnech a vždy jsme z toho odd. vysílané jinam. Teď jsem byla 10 týdnů na chirurgickém odd. a tam mohu říci, že skoro žádná práce. Až na dva případy, kdy jsem dostala pokoj s ležákama. První pán to byl hned můj první den na praxi mi řekl, že jsem příjemná jako hovn*, ale co. A potom jsme tam měli pána a ten chudák spadl ze schodů a sám nic nezvládl, nechal se krmit jen mnou, což mě mile potěšilo, ráda bych věděla jak dopadl. Více říci nemohu, jsem vázaná mlčenlivostí. No a z chirurgického odd. tzv. čisté sem se vydala na 14 dní na tzv. špinavé odd., kde leží pacienti co se jim špatně hojí rány, takže ano lidé s cukrovkou. Tam mohu říi, že jsem se nenudila. Dostala jsem se k hodně věcem a hodně jsem si jich vyzkoušela. Viděla jsem převaz nohy, kdy ta noha spíše nárt byl uhnilý až na kost, docela chuťovka, ale nevadilo mi to. No špína byla prostě super. Krev se odebrala !
Teď jsem 10 týdnu na interním odd. kde je teda práce až nad hlavu. Minulý týden mi na pokoji umřela paní a není to nic hezkého, hned se mi ukázal obraz jak asi vypadal Michael, když byl mrtev :( Ale nesmím si to moc připouštět, takový je život, někdo umře a někdo se narodí. Takže jsem se o mrtvé tělo postarala, tak jak se má. Umyla, popsala, přikryla a nechala ho ležet. Mrtvé tělo má ležet tak 2 hodiny v klidu. Brala jsem to tak, že ta paní prostě spí a neprobudí se.

Tak teď abych se dostala k tomu hlavnímu, k Vánocům. Už je za námi 3. neděle adventí, což znamená, že se pomalu, ale jistě blíží Vánoce. No a je tu otázka : UŽ MÁTE NAKOUPENÉ DÁRKY ?
JJá abych se přiznala, tak kromě dvou mám všechny. Pro mamku mám : šátek (new yorker) a svíčku s vůní brusinek (drogerie teta). Taťka dostane peněženku (H&M). Sestra dostane legíny co vypadají jako džíny (Gate). Přítel dostane voňavku značky David Beckham (DM) a pásek (Gate). Jeho mladší sestřička tričko s vlajkou ameriky (new yorker), jeho taťka víno a mamka svíčku. Ještě musím svému taťkovi a ségře koupit aspoň jeden dárek, ať má každý dva.
No já teď nechodím do školy mám chřipku, tažke bych ve škole jen nudlala a kašlala.
Na Vánoce se mooooc těším, hlavně na to až budu s přítelem. Budu s ním, zapálíme si svíčky, pustíme si koledy nebo asi romantické písničky, otevřeme si šampus a nebo vínko, a s touhle atmosférou si dáme dárečky. On je moje všechno. Také mohu podotknout, že 25.12 jsme spolu ROK A 2 MĚSÍCE. Ale jedu k němu až 28.12, ale budu tam až do Silvestra.
OTÁZKA PRO VÁS : JAK SE VY TĚŠÍTE NA VÁNOCE ?

Blog založen: 15.11.2009
Založen: BaLuSkA